Emmy Ödülleri 2020: Tam Kazananlar Listesi

Alışılmadık bir ödül sezonunun ardından Emmy’ler nihayet Pazar günü gerçekleşti. 72. Primetime Emmy Ödülleri, sayısız ilklerin gecesi oldu.

“Schitt’s Creek” her büyük komedi ödülünü kazanan ilk seri oldu (Eugene Levy, Daniel Levy, Catherine O’Hara ve Annie Murphy için oyunculuk galibiyetleri dahil). ” Watchmen ’ s “sınırlı dizi galibiyeti, ilk kez bir çizgi roman uyarlamasının törende eve en büyük ödülü götürmesi oldu. Zendaya ayrıca baş drama oyuncusu galibiyetiyle de tarih yazdı, kategorinin en genç galibi oldu (birkaç hafta önce 24 yaşına girdi) ve bu kupayı alan ikinci Siyah aktör oldu. Rekor sayıda Siyah aktör bu yıl hem aday gösterildi hem de kazandı.

“Schitt’s Creek”, “ Ardıllık ” ile birlikte sırasıyla komedi, sınırlı dizi ve drama alanlarına hakim oldu.

Jimmy Kimmel’in ev sahipliğini yaptığı gösteri, neredeyse ilk kez yapıldı.

İşte tam kazananlar listesi:

Drama dizisi

“Better Call Saul” (AMC)
“The Crown” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
“Killing Eve” (BBC America / AMC)
“The Mandalorian” (Disney Plus)
“Ozark” (Netflix)
“Stranger Things ”(Netflix)
“Succession” (HBO) (WINNER)


Drama Dizisinde Yardımcı Kadın Oyuncu

Laura Dern (“Big Little Lies”)
Meryl Streep (“Big Little Lies”)
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)
Fiona Shaw (“Killing Eve”)
Julia Garner (“Ozark”) (WINNER)
Sarah Snook (“Aktarım” )
Thandie Newton (“Westworld”)


Drama Dizisinde Yardımcı Erkek Oyuncu

Giancarlo Esposito (“Better Call Saul”)
Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Billy Crudup (“The Morning Show”) (WINNER)
Mark Duplass (“The Morning Show”)
Nicholas Braun (“Aktarım”)
Kieran Culkin (“Aktarım”)
Matthew Macfadyen (“Aktarım”)
Jeffrey Wright (“Westworld”)


Drama Dizisi Yönetmenliği

“The Crown”, “Aberfan” (Netflix)
Benjamin Caron

“The Crown”, “Cri de Coeur” (Netflix)
Jessica Hobbs

“Vatan”, “Savaş Esirleri” (Gösteri
Zamanı ) Lesli Linka Glatter

“Sabah Gösterisi”, “Röportaj” (Apple TV Plus)
Mimi Leder

“Ozark”, “Ateş Pembesi” (Netflix)
Alik Sakharov

“Ozark”, “Su Casa Es Mi Casa” (Netflix)
Ben Semanoff

Andrij Parekh "Succession," "Hunting" (HBO) (WINNER)

“Veraset”, “Bu Gözyaşları İçin Değil” (HBO)
Mark Mylod


Drama Dizisi Yazımı

“Saul’u Daha İyi Arayın”, “Kötü Seçim Yolu” (AMC)
Thomas Schnauz

“Saul’u Daha İyi Arayın,” “Bagman” (AMC)
Gordon Smith

“The Crown”, “Aberfan” (Netflix)
Peter Morgan

“Ozark”, “Hepsi Bir Arada” (Netflix)
Chris Mundy

“Ozark”, “Boss Fight” (Netflix)
John Shiban

“Ozark”, “Ateş Pembesi” (Netflix)
Miki Johnson

Jesse Armstrong "Succession," "This Is Not for Tears" (HBO) (WINNER)


Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Jennifer Aniston (“The Morning Show”)
Olivia Colman (“The Crown”)
Jodie Comer (“Killing Eve”)
Laura Linney (“Ozark”)
Sandra Oh (“Killing Eve”)
Zendaya (“Euphoria”) (WINNER)


Drama Dizisi Başrol Oyuncusu

Jason Bateman (“Ozark”)
Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Steve Carell (“The Morning Show”)
Brian Cox (“Aktarım”)
Billy Porter (“Pose”)
Jeremy Strong (“Succession”) (WINNER)


Yarışma Programı

“Maskeli Şarkıcı” (Fox)
“Nailed It!” (Netflix)
"RuPaul’s Drag Race" (VH1) (WINNER)
“En İyi Şef” (Bravo)
“The Voice” (NBC)


Sınırlı Seri

“Her Yerde Küçük Ateşler” (Hulu)
“Bayan Amerika ”(Hulu)
“ İnanılmaz ”(Netflix)
“ Alışılmadık ”(Netflix)
“Watchmen” (HBO) (WINNER)


Sınırlı Dizi veya Filmde Yardımcı Kadın Oyuncu

Holland Taylor (“Hollywood”)
Uzo Aduba (“Mrs. America”) (WINNER)
Margo Martindale (“Mrs. America”)
Tracey Ullman (“Mrs. America”)
Toni Collette (“Unbelievable”)
Jean Smart (“Watchmen”)


Sınırlı Dizi veya Filmde Yardımcı Erkek Oyuncu

Dylan McDermott (“Hollywood”)
Jim Parsons (“Hollywood”)
Tituss Burgess (“Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend”)
Yahya Abdul-Mateen II (“Watchmen”) (WINNER)
Jovan Adepo (“Watchmen”)
Louis Gossett Jr. (“Watchmen”)


Sınırlı Dizi, Film veya Dramatik Özel Bölüm Yönetmenliği

“Her Yerde Küçük Yangınlar”, “Bir Yol Bul” (Hulu)
Lynn Shelton

“Normal İnsanlar”, “Bölüm 5” (Hulu)
Lenny Abrahamson

Maria Schrader "Unorthodox" (Netflix) (WINNER)

“Watchmen”, “Yaz
Geldi ve Buz Bitiyor ” (HBO) Nicole Kassell

“Bekçi”, “Küçük Şimşek Korkusu” (HBO)
Steph Green

“Bekçi”, “Bu Olağanüstü Varlık” (HBO)
Stephen Williams


Sınırlı Dizi, Film veya Dramatik Özel Film için Yazma

“Bayan. Amerika, “” Shirley “(FX Networks)
Tanya Barfield

“Normal İnsanlar”, “Bölüm 3” (Hulu)
Sally Rooney ve Alice Birch

“İnanılmaz”, “Bölüm 1” (Netflix)
Susannah Grant, Michael Chabon ve Ayelet Waldman

“Alışılmışın Dışında”, “1. Bölüm” (Netflix)
Anna Winger

Damon Lindelof and Cord Jefferson "Watchmen," "This Extraordinary Being" (HBO) (WINNER)


Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Erkek Oyuncu

Jeremy Irons (“Bekçi”)
Hugh Jackman (“Kötü Eğitim”)
Paul Mescal (“Normal İnsanlar”)
Jeremy Pope (“Hollywood”)
Mark Ruffalo (“I Know This Much Is True”) (WINNER)


Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Kadın Oyuncu

Cate Blanchett (“Bayan Amerika”)
Shira Haas (“Alışılmadık”)
Regina King (“Watchmen”) (WINNER)
Octavia Spencer (“Kendi Kendine Yapım”)
Kerry Washington (“Her Yerde Küçük Yangınlar”)


Variety Talk Serisi

“Trevor Noah ile Günlük Şov” (Komedi Merkezi)
“Samantha Bee ile Tam Ön Cephe” (TBS)
“Jimmy Kimmel Live” (ABC)
“Last Week Tonight With John Oliver” (HBO) (WINNER)
“Stephen Colbert ile Geç Şov” (CBS)


Komedi dizileri

” Coşkunuzu Azaltın ” (HBO) “Dead To
Me” (Netflix)
“The Good Place” (NBC)
“Güvensiz” (HBO)
“Kominsky Yöntemi” (Netflix)
“Muhteşem Bayan Maisel” (Amazon Prime Video)
“Schitt’s Creek” (Pop TV) (WINNER)
“Gölgelerde Yaptıklarımız” (FX)


Komedi Dizisinde Yardımcı Kadın Oyuncu

Betty Gilpin (“GLOW”)
D’Arcy Carden (“The Good Place”)
Yvonne Orji (“Güvensiz”)
Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Marin Hinkle (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Kate McKinnon ( “Saturday Night Live”)
Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Annie Murphy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)


Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Andre Braugher (“Brooklyn Dokuz Dokuz”)
William Jackson Harper (“İyi Yer”)
Alan Arkin (“Kominsky Yöntemi”)
Sterling K. Brown (“Muhteşem Bayan Maisel”)
Tony Shalhoub (“Muhteşem Mrs. Maisel “)
Mahershala Ali (” Ramy “)
Kenan Thompson (” Saturday Night Live “)
Dan Levy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)


Komedi Dizisi Yönetmenliği

“Büyük”, “Büyük” [Pilot] (Hulu)
Matt Shakman

“Muhteşem Bayan Maisel”, “Komedi mi Lahana mı” (Ana Video)
Amy Sherman-Palladino

“Muhteşem Bayan Maisel”, “Muhteşem Radyo” (Prime Video)
Daniel Palladino

“Modern Aile”, “Finale Bölüm 2” (ABC)
Gail Mancuso

“Ramy”, “Miakhalifa.mov” (Hulu)
Ramy Youssef

Andrew Cividino and Daniel Levy "Schitt’s Creek," "Happy Ending" (Pop TV) (WINNER)

“Will & Grace,” “Lucy’yi Seviyoruz” (NBC)
James Burrows


Komedi Dizisi Yazımı

“İyi Yer”, “Hazır
Olduğunuz Zaman” (NBC) Michael Schur

“Büyük”, “Büyük” (Hulu)
Tony McNamara

Daniel Levy "Schitt’s Creek," "Happy Ending" (Pop TV) (WINNER)

“Schitt’s Creek,” “Başkanlık Süiti” (Pop TV)
David West Read

“Gölgelerde Ne Yapıyoruz”, “İşbirliği” (FX Networks)
Sam Johnson ve Chris Marcil

“Gölgelerde Yaptıklarımız”, “Hayaletler” (FX Ağları)
Paul Simms

“Gölgelerde Ne Yapıyoruz”, “Kaçarken” (FX Networks)
Stefani Robinson


Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Anthony Anderson (“Siyahımsı”)
Don Cheadle (“Kara Pazartesi”)
Ted Danson (“The Good Place”)
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Eugene Levy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)
Ramy Youssef (“Ramy”)


Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Christina Applegate (“Dead to Me”)
Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Linda Cardellini (“Dead to Me”)
Catherine O’Hara (“Schitt’s Creek”) (WINNER) 
Issa Rae (“Güvensiz”)
Tracee Ellis Ross (“Black-ish”)

Kaynak: https://variety.com/2020/tv/news/2020-emmy-winners-list-1234772271/
https://www.emmys.com/photo/



Seninde bize katılmanı isteriz. Sende BU FORMU eksiksiz doldurarak bize katılıp, yazarlar kadromuzda kadromuzda yer alabilirsin.

Kültür, Sanat ve Araştırma Bloku.

Döküntü Net
Emmy Ödülleri 2020: Tam Kazananlar Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön